MALATYA’DA MEGAFONLU UYARI YETMEYİNCE…

0
56

Dünyayı kasıp kavuran ve binlerce insanın hayatını kaybetmesine sebep olan Covid-19, koronavirüs, sebebiyle ülke genelinde çalışmalar sıkı bir şekilde devam ederken Malatya’da da vaka sayısı 49’u bulmuştu. Maske takmayan, fiziksel mesafeyi korumayan ve sosyal izolasyona uymayan insanların sayısı çok fazlaydı. Emniyet Müdürlüğünce polisler artık sokaklarda, ilin giriş ve çıkışlarında, arabalarında bile megafonla uyarılarda bulunmaya başlamıştı.

İşte bu gün Malatya/Merkez’de bulunan bir PTT şubesi önünde yaşanan izdiham Emniyet güçlerini harekete geçirdi.Fatura, para havalesi vb. gibi işlemleri için sırada bekleyen insanların oluşturduğu kuyruk yola kadar taşınca vatandaşın biri dayanamayarak polisi aradı. Olay yerine intikal eden polis, vatandaşların içinde yaşlılarında bulunduğunu görünce fiziksel mesafe kuralını hatırlatarak işe başladı.

PTT şubesinin güvenlik görevlileri içeriye birer ya da ikişer kişi alarak fiziksel mesafeyi korumayı artırırken polis, sokağa çıkması yasak ve yaş sınırı olan yaşlıları kimlik kontrolüne aldı. İçlerinden birine para cezası kesilirken maske takmayanlar ise evlerine gönderildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz