”HÂl-İ TEMİZ AŞK: NALINLAR”

0
73

Necati Cumalı’nın yazmış olduğu ve yönetmenliğini oyuncu Defne Çoban’ın üstlendiği, Ömer Konakçı, Defne Çoban, Ece Çelebi, Ayfer Kölük, Mehmet Karaköse, Mehmet Aladağ ve Yusuf Çalık adlı oyuncuların güçlerini birleştirerek sahneye taşıyacakları tiyatro oyunu ”NALINLAR”, Malatya Sahne Sanatları Merkezi Derneği aracılığıyla 8 Mart’ta Sabancı Kültür Merkezi’nde seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor.

Nalınlar’ın, Necati Cumalı’nın devlet tiyatrolarında en çok sahnelenen eseri olduğunu belirten oyuncu yönetmen Defne Çoban, geçmişten günümüze uzanan tüm manevi değerlere dikkat çekti.Oyunun başkahramanlarından ve birbirlerine aşık olan Seher ile Osman’ın aşkını; Leyla ile Mecnun, Kerem ile Aslı, Ferhat ile Şirin aşkına benzetirken oyunun tertemiz bir aşk hikayesi hatta aşkın somut ama en önemlisi en temiz hâli olduğunu vurguladı.

Alınan haberlere göre Defne Çoban ve NALINLAR ekibi, 8 Mart’ta Sabancı Kültür Merkezi’nde sahneleyecekleri oyunun hazırlıkları için büyük bir efor harcıyor. Oyun şu an sadece afişleriyle ve reklamlarıyla daha sahnelenmeden  Malatya halkının dikkatini çekmekte.Malatya halkı için oyunun müzikal şekilde sahnelenecek olması dikkat çekici ayrı bir detay.

Defne Çoban, 8 Mart’ta sahneleyecekleri bu eşsiz esere tüm tiyatroseverleri davet etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz