ÇABA, OBEZİTE FARKINDALIĞI İÇİN ‘HADİ BİRLİKTE’ DİYOR

0
15
ÇABA ve Türkiye Obezite Araştırma Derneği, obezitenin tedavi edilebilir bir hastalık olduğu ve toplumsal mücadele gerektirdiği konusunda bilinç yaratılmasına destek olacak özel bir projede buluştu. ‘Hadi Birlikte’ adını taşıyan bu projenin ilk çalışması ise ünlü oyuncularla birlikte gerçekleştirilecek özel bir şov programı olacak.

Toplumun ihtiyaç duyulan her alanında, bugüne kadar pek çok yardım faaliyeti düzenleyen ve destekleriyle birçok hayata dokunan ÇABA Derneği, obezite farkındalığı için özel bir çalışma hayata geçiriyor. ÇABA Derneği Başkanı Eda Kosif’in, “Türkiye Obezite Araştırma Derneği tarafından, Novo Nordisk’in koşulsuz desteğiyle gerçekleşecek olan ‘Hadi Birlikte’ projesi kapsamında, obezitenin tedavi edilebilir bir hastalık olduğu, hekim, diyetisyen, psikolog, egzersiz uzmanı ve bariyatrik cerrah gibi farklı uzmanlıkların desteğiyle yönetilmesi gerektiği, önyargı ve damgalamalar gibi konularda bilinçlendirmeyi amaçlıyoruz” diyerek anlattığı projeyle önümüzdeki dönemlerde çeşitli çalışmalar gerçekleştirilecek.

‘Hadi Birlikte’ projesinin ilk çalışması özel bir talk show olacak. ÇABA Derneği Onursal Başkanı Dr. Özlem Cankurtaran ve Eser Yenenler’in moderatörlüğündeki bu şovda; BKM Mutfak oyuncularından Safa Sarı, Atakan Çelik, Cemile Canyurt, Hacı Ahmet Ak sohbetleri ve skeçleriyle yer alacak. Programa oyuncu İbrahim Büyükak da konuk olacak. Obezitenin bir hastalık olduğu ve bir hekim önderliğinde tedavi edilmesine dikkat çekecek program, eğlenceli içeriğiyle izleyenleri hem güldürecek hem de önemli bilgiler verecek.

Program, 4 Mart Dünya Obezite Günü’nde Çaba Derneği ve BKM, Çok Güzel Hareketler sosyal medya kanallarında yayınlanacak.HABER:MURAT TAMAY

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz