BERNA İÇÖZ: ”BEN cast direktörlüğünü BABAMDAN ÖĞRENDİM”

0
3
Berna İçöz,  cast direktörlüğünün dogru algılanmadığını, sadece oyuncu ve yapımcı arasındaki bağlantıyı kuran kişi olarak kullanıldığını söyledi.

Berna İçöz,  Oyuncu seçiminin çok önemli olduğunu, tüm kadroda özellikle başrollerde enerji uyumunun yakalanması gerektiğini, yüksek ücretler verilerek oyuncuların bir araya geldiği dizilerin doğru olmadığını savundu. Ve kendi yaptığı işlerde ana cast, bölüm oyuncusu fgr dahil kendi seçti çünkü bunların bile bir sahneyi nasıl etkilediğini biliyordu. O tiyatrodan geldiği için karakter çözümlemesini iyi bilenlerdendi. Yaptığı işlerde oyuncuları alışılmış rollerinin dışına çıkarıp ters köşe yaptı. Cast direktörünün bir alt yapısı olmalı herkes olamaz diye savundu. Daha sonra sektöre yeni isimler kazandırmak için Noname Menajer’lige Başladı ve 2-3 isim kazandırdı.

Sektördeki çeteleşme ve ikiyüzlülükten hep şikayet etti. İşini hala sanat gibi görerek yapmaya çalışanlardan. Berna içöz akademiyi kurarak dogru eğitim ile oyuncu yetiştirmeye başladı.

 oğlu Baran İçöz’den de çok şey öğrendiğini gayet açık yüreklilikle dile getirdi.

Bilgi üniversitesi karşılaştırmalı edebiyat bitiren oğlu daha sonra yönetmenliğini beslemek adına yine aynı üniversitede, felsefe yüksek lisans yaptı. Gururla ondan söz ederken, akademisyen ve yönetmen bir oğlum var ve benim bu işte yanlış yapma şansım yok dedi.işine olan aşkını her fırsatta dile getirdi. Dogru bildiğini cesurca savundu. İyi olmak yetmiyor bu sektörde maslesef, çarkın dişlisi olmak gerekiyor ama maslesef o ben değilim. Dedi ve geçen yıl da çok istediği babasının adını yaşatmak için Yılmaz İçöz Tiyatro’sunu kurdu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz